36 Talentvolle Nederlandse atleten naar Zweden voor de EK U20
Het Nederlandse Team dat deelneemt aan de Europese Kampioenschappen onder de 20 jaar in Borås (Zweden) telt maar liefst 37 talentvolle atleten. Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie maakte zojuist de selectie bekend.
De EK onder 20 jaar in Borås vinden plaats van donderdag 18 juli tot en met zondag 21 juli. Het authentieke Ryavallen Athletics Stadium is de plek waar het gaat gebeuren voor atleten uit de 51 deelnemende landen. Dit stadion bestaat al sinds 1941 en is in 2013 compleet gerenoveerd tot een modern atletiek stadion dat plek biedt aan 19.000 toeschouwers.
"We gaan met een ongekend groot team naar het EK onder 20. Dat geeft aan dat er een mooie generatie nieuw talent aan zit te komen die zich in Zweden op internationaal niveau kunnen meten met hun leeftijdsgenoten", aldus Ad Roskam.
Meisjes EK U20
Meisjes, club | Onderdeel | |
1. | N'ketia Seedo U-Track |
100 meter, 4x100m estafette |
2. | Demi van den Wildenberg Eindhoven Atletiek |
100 meter, 4x100m estafette |
3. | Zoë Sedney ARV Ilion |
200 meter, 4x100m estafette |
4. | Femke Bol Altis |
400m, 400m horden, 4x100m estafette |
5. | Femke Frijters PAC |
400m horden |
6. | Ellen van Doorn AV Cifla |
1500 meter |
7. | Yasmine Abbes AV Cifla |
1500 meter |
8. | Manjorie Janssen AV Cifla |
3000 meter |
9. | Anna Hightower Ciko '66 |
3000 meter |
10. | Sarah van Beilen AV PEC 1910 |
Hoogspringen |
11. | Jorinde van Klinken Groningen Atletiek |
Kogelstoten, discuswerpen |
12. | Alida van Daalen PAC |
Discuswerpen |
13. | Janneke Pluimes ATV Scorpio |
Discuswerpen |
14. | Jenny Nzounda U-Track |
Kogelstoten |
15. | Janine Verhaar PAC |
4x100m estafette |
16. | Minke Bisschops AV Unitas |
4x100m estafette |
Jongens EK u20
Jongens, club | Onderdeel | |
1. | Gino van Wijk AV Lycurgus |
100 meter, 4x100m estafette |
2. | AV Feniks |
|
3. | Onyema Adigida Phanos |
200 meter, 4x100m estafette |
4. | Ludo van Nieuwenhuizen AAC |
800 meter |
5. | Djoao Lobles AV Noordkop |
800 meter |
6. | Robin van Riel AV Attila |
1500 meter |
7. | Noah Baltus SAV |
1500 meter |
8. | Rick van Riel AV Attila |
1500 meter |
9. | Tim Verbaandert Eindhoven Atletiek |
3000 meter |
10. | Jesse Fokkenrood U-Track |
3000 meter |
11. | Jort Benz ATV Scorpio |
3000 meter |
12. | Max Polak PAC |
5000 meter |
13. | Mark Heiden PAC |
110 meter horden, 4x100m estafette |
14. | Shaquille Emanuelson PAC |
Kogelstoten, discuswerpen |
15. | Mattijs Mols PAC |
Kogelstoten |
16. | Stan Nijhuis AV Trias |
Hoogspringen |
17. | Sven Roosen Eindhoven Atletiek |
Meerkamp |
18. | Sven Jansons Altis |
Meerkamp |
19. | Léon Mak AV Daventria |
Meerkamp |
20. | Keitharo Oosterwolde Phanos |
4x100 meter estafette |
21. | Brett Duff AV Sparta |
4x100 meter estafette |
* Raphael Bouju zal niet deelnemen aan dit EK U20
- Op onze website vind je het tijdschema en kun je de atleten volgen in hun prestaties; dit kan uiteraard ook via onze social media kanalen.
- Op de website van de EK onder 20 vind je overige informatie.
Teamfoto EK U20: Tim Buitenhuis